Kde můžete darovat?

Perlová 371/5, 110 00 Praha 1 Staré město

Máte dotazy?

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zavolejte:

+420 224 284 866 - recepce

+420 727 841 899 - telefonistka

Carasplasma

Staň se i ty pravidelným dárcem krevní plazmy a zapoj se do osvětové kampaně UDĚLEJ TO. Připoj se i ty...

Hrdinové = dárci krevní plazmy - Udelejto.cz

Muž, který zachránil dva miliony novorozenců!

James Herison (78) z Austrálie je na první pohled obyčejný muž, ale zdání klame, je totiž národním hrdinou. James má zázračný dar, který mu doslova koluje v žilách, jedná se o vzácný druh krve. Díky tomu zachraňuje životy jiných lidí a již 60 let je pravidelným dárcem krevní plazmy, právě proto si také vysloužil přezdívku "muž se zlatou rukou".

Když mu bylo 14 let, podstoupil náročnou operaci, během které přišel o část plic a v průběhu jí dostal 13 litrů krve od neznámých lidí, kteří mu tak zachránili život. Tehdy se rozhodl, že až bude ve věku, kdy se bude moci stát dárcem, udělá to.

Při darování krve mu lékaři oznámili velmi zajímavou správu, a to, že jeho krev obsahuje zázračnou protilátku na smrtelnou chorobu, která postihovala ještě nenarozená miminka a ta na tuto chorobu umírala.

james harison2 james harison3

Jedná se o chorobu s názvem hemolytická choroba novorozenců. Protilátky matky napadají buňky plodu děťátka, jde o nesoulad krevních buněk v těle matky a jejího miminka.

Právě protilátky v jeho krvi pomohly lékařům vyvinout látku, která zabraňuje vytváření negativních protilátek v těle matky. Tehdy James způsobil revoluci. Podle australského červeného kříže se mu podařilo zachránit dva miliony novorozenců. "Každá krev je vzácná, ale Jamesova je obzvláště vzácná," řekla Jemma Falkenmire z Červeného kříže pro CNN.

james harison4

O NÁS

Daruj krevní plazmu.
Pomoz šířit osvětovou kampaň UDĚLEJ TO.
Získej nejen dobrý pocit za pomoc druhým.

CARA PLASMA

Nejmodernější plazmacentrum v České republice. Sledujte nás na