Kde můžete darovat?

Perlová 371/5, 110 00 Praha 1 Staré město

Máte dotazy?

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zavolejte:

+420 224 284 866 - recepce

+420 727 841 899 - telefonistka

Carasplasma

Staň se i ty pravidelným dárcem krevní plazmy a zapoj se do osvětové kampaně UDĚLEJ TO. Připoj se i ty...

Cara Plasma - Udelejto.cz

Společnost Cara Plasma s.r.o. byla založena v dubnu 2013 jako rodinná česká firma, která vybudovala v Praze nejmodernější plazma centrum zaměřené na odběr krevní plazmy a patří mezi TOP 10 v Evropě.

Ve filozofii společnosti hraje hlavní roli kvalita a rodinné zázemí. Z tohoto důvodu klade Cara Plasma vysoký důraz na pohodlí svých dárců v průběhu celého procesu odběru krevní plasmy pod dohledem kvalifikovaného personálu.

Vysokou úroveň našeho plazma centra potvrdili i zahraniční auditoři, kteří posuzovali nejmodernější technické vybavení, odbornou způsobilost a celkovou úroveň poskytovaných služeb.

Cara Plasma se řídí normami IQPP, které mimo jiné vyžadují, aby všechna odběrová místa pro získávání zdrojové plazmy udržovala vysokou trvalou úroveň profesionality s ohledem na kvalitu a bezpečnost.

Cílem Cara Plasmy je vybudovat více kvalitních odběrových míst, prohloubit povědomí dárcovství a informovat veřejnost o možnosti pomáhat a zapojovat se nejenom do darování krevní plazmy.

Care znamená pečovat a my jsme se rozhodli postarat se a profesionálně pečovat o dárce, kterých je v každé společnosti mizivé procento. Máme za to, že se těmto vzácným lidem (dárcům), věnuje málo pozornosti a společenského uznání. Zároveň je naši snahou toto procento neustále zvyšovat a informovat věřejnost o možnosti pomáhat. Z našich zkušeností vyplívá, že lidé častokrát o tomto typu pomoci vůbec nevědí. 

Plasma je jedinečná nenahraditelná surovina pro výrobu důležitých léků pro pacienty, kteří jsou na tyto léky a léčby odkázáni. Z těchto důvodů je nezbytné, aby se lidé po celém světě neustále zapojovali do pravidelného darování krevní plazmy.

interier cara

Díky pokroku v medicíně je dnes možné vyléčit mnohé diagnostikované onemocnění (rakovina, hemofilie, porucha imunity), provádět transplantace orgánů a také zachránit mnoho obětí nejen dopravních nehod a úrazů (popáleniny, velké ztráty krve). V mnoha případech je tato pomoc možná jen díky dostupnosti dostatečného množství léků z lidské plazmy.

Dobrovolné dárcovství této vzácné tekutiny je životně důležité pro mnoho lidí jak v České republice, tak na celém světě. Vzhledem k tomu, že krevní plazmu nelze uměle vyrobit je potřeba zajistit dostatečné množství dobrovolných dárců. Jenom pro roční léčbu jednoho hemofilika je nutné zabezpečit více než 1200 odběrů za rok.

Pacienti, kteří si nemohou sami vytvořit protilátky (imunoglobuliny) v důsledku poruchy vrozené imunity, jsou proti závažným infekčním onemocnění chráněni podáním léků vyrobených z krevní plazmy.

Výrazným benefitem pro dárce krevní plazmy je při každém darování důkladná lékařská zdravotní prohlídka (krevní obraz, měření tlaku aj.) a virologické testování krve na HIV, Syfilis, žloutenka typu B, C, imunoglobuliny a další.

Pravidelní dárci krevní plazmy patří mezi občany, kterým se dostává nejvíce preventivní lékařské péče.

Tímto bychom Vás chtěli požádat o zapojení se do osvětové kampaně UDĚLEJ TO.

Věříme, že i pro Vás je ,,Pomáhat lidské“ .

Děkujeme

Rostislav Očenášek

jednatel společnosti Cara Plasma s.r.o.

O NÁS

Daruj krevní plazmu.
Pomoz šířit osvětovou kampaň UDĚLEJ TO.
Získej nejen dobrý pocit za pomoc druhým.

CARA PLASMA

Nejmodernější plazmacentrum v České republice. Sledujte nás na